Misyon ve Vizyon

Misyon 

 

Spor bilimleri fakültemiz; Öğrencilere yaşam boyu öğrenme ve mükemmellik arayışında ilham veren lider bir okuldur. Sağlıklı düşünme gücüne sahip, sevgi ve hoşgörü dolu, Atatürk İlke ve İnkılâpları ışığında, Ulusal değerlerini tanıyan ve tanıtan, gelişen bilimle paralel olarak çağdaş eğitim almış, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarında oluşturduğu modellerle bireyin ve toplumun yaşam kalitesinin yükseltilmesini amaç edinmiş, ülke sporuna, dünya sporuna ve serbest zamanların verimli kullanımına hizmet eden bireyler yetiştirme imkanını öğrencilere fakültemizde sunulmaktadır. Çeşitli öğretim ve araştırma ortamlarıyla birlikte, teorik ve uygulamalı bağlamda fakültemiz, birçok farklı spor branşını gerçekleştirme ve öğrenme imkanını öğrencilere tanımaktadır. Fakültemizde spor branşlarının eğitim ve öğretiminin yanı sıra modern bilimsel araştırmalara, topluma karşı olan spor bilimcilerinin sorumluluğuna dair sürekli yenilikçi çalışmalara yatırım yapılmaktadır. 

 

Vizyon 

 

Araştırma ve eğitimde model alınan ulusal ve uluslararası kurumların bilimsel çalışmalarını takip edip, misyonumuz doğrultusunda ulusal ve evrensel çapta yenilikçi, akademik ve etik değerlerden ödün vermeyen alanında lider ve tercih edilen bir okul olmaktır.

 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi 60250 TOKAT / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.