Spor Yöneticiliği Bölümü

  • Spor Yöneticiliği Bölümü
  • Tanıtım
TANITIM

BESYO ve Spor Bilimleri Fakültelerinde öğrenim gören öğrencilerin 4 yıl yani 8 yarıyıldan oluşan lisans eğitimini aldıkları bir bölümdür. Bölüm, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri, Federasyonlar ve Spor Kulüplerinin ihtiyacı olan spor uzmanlarını yetiştirmektedir. Özel sektör, turizm içinde faaliyet gösteren spor işletmelerinin ve büyük firmaların hem rekreasyon alanında hemde sportif faaliyetlerin düzenlenmesi görevlerinde yer alırlar.

ÇALIŞMA ALANLARI VE İŞ BULMA OLANAKLARI 

Spor alanındaki teknolojik gelişmeler, bu gelişmeler sayesinde uluslararası organizasyonlarda gözlenen başarılar ve sporun günümüz toplumlarında kazandığı büyük önem bu alandaki yönetimi önemli kılmaktadır. Spor yöneticileri, amatör ve profesyonel liglerdeki spor kulüplerinde, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı İl ve İlçe Müdürlüklerinde, kamu ve özel kuruluşlarla ilgili her türlü spor tesislerinde, sporcu eğitim merkezlerinde, özel spor kurslarında çalışabilirler. 

MESLEKTE İLERLEME

Çalışılan işte gösterilen başarıya göre amatör klüplerden, profesyonel klüplere geçiş olabilmektedir. Kamu kuruluşlarında çalışanlarda ise Müdür Yardımcısı, Müdür, İl Müdürü, Daire Başkanı vb. unvanları alarak ilerleme mümkündür.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi 60250 TOKAT / TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.